ـ دیوارها جزء سطوح اصلی خانه بوده و حتی بیشتر از سقف و کف در معرض دید قرار دارند. شاید در گذشته تنها کاری که برای زیباسازی این سطوح انجام می‌شد رنگ‌آمیزی و یا نهایتاً اجرای کاغذ دیواری و ایجاد یک چهار دیواری کاملاً یکنواخت بوده اما امروزه معماران تأکید به استفاده از تنوع المان‌های معماری در کنار یکدیگر داشته و با استفاده بجا از تنوع محصولات معماری قادر به خلق فضاهای زیبا شده‌اند. دیگر از انواع رنگ و مولتی‌کالر، کاغذ دیواری و دیوارپوشها‌ی ساده یا سه بعدی و نورپردازی‌های مختلف در کنار هم استفاده می‌شود و هیچیک نافی دیگری نیستند فقط کافیست هارمونی بین آنها رعایت شود تا اثری هنری خلق گردد و اینجاست که قدرت ذهن یک معمار هنرمند خودنمائی می‌کند. یک معمار می‌داند که این عناصر نه در تقابل با هم؛ بلکه کاملاً مکمل هم بوده و صرفاً باید از آنها درست استفاده نماید.

ـ گروه تولیدات معماری ییست هارموتوتنیری و دیوارپوشها‌ی ساده یا سه بعدی و نورپردازی‌های مختلف در کنار هم استفاده می‌شود و هیچیک نافی دیگری نیستند فقط پس از آزمون‌ها و تحقیقات بسیار، به متریال لطیف و مطبوع گچ ـ سرامیکی دست یافت که خواص بسیار مطلوبی دارد. از جمله این خواص می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: سطح بسیار صاف و درخشنده، هم‌حس دیوار، غیرقابل اشتعال، مقاوم به رطوبت، تراکم بالا و عدم وجود تخلخل و قابل ترمیم بودن و قابلیت تمیزشوندگی آسان، نداشتن هیچگونه گازهای سمی یا مضر، دوستدار طبیعت، قابل برش (جهت ایجاد جای کلید و پریز، میز TV و اسپلیت و …) بدون نیاز به رنگ‌آمیزی (و در عین حال بسیار رنگ‌پذیر) نیاز به قالب کناف دور کار یا زیرسازطی نیز ندارد. به عبارتی کار، کار خام نبوده و فقط پروسه نصب را می‌طلبد تا زیبائی خیره‌کننده خود را به رخ بکشد.

ـ علاوه بر داشتن متریال مناسب اقدام دیگری نیز انجام شد؛ تولید طرح‌های انحصاری در مقیاس فایل‌های کوچک و البته در هندسه‌های متفاوت، در برخی از طرح‌ها ۳۰ فایل تشکیل یک مترمربع را داده در بعضی دیگر مانند طرح گل داودی ۷۹ تکه یک مترمربع را پر می‌کنند. مسلماً پروسه ساخت و تولید و بسته‌بندی این همه فایل برای تحویل یک مترمربع، کار‌ آسانی نیست اما با خود عهد کردیم هرگز کیفیت را قربانی کمیت نکنیم و به کمتر از عالی قانع نشویم. حال با پشتیبانی شما مشتریان گرانقدر با افتخار می‌گوئیم که محصولات مپ‌دکور را برای خارج از کشور ترانزیت می‌کنیم. متشکریم

ـ چرا رنگ سفید؟

دیوارپوش‌های سه بعدی مپ‌دکور به صورت سفید و کاملاً صاف و صیقلی تحویل شما می‌گردد و پس از نصب نیاز به رنگ‌آمیزی ندارد که این به نوبه خود باعث صرفه اقتصادی است. توصیه ما استفاده از این محصول در کنار کاغذ دیواری یا رنگ بوده، با توجه به کنتراست ایجاد شده بین رنگ سفید و رنگ دیوار مجاور، زیبایی کار را دوچندان می‌نماید. همچنین رنگ سفید بک‌گراند خوبی برای کلیه المان‌های جلوی خود است. بیشترین سایه و نیم‌سایه را تشکیل و بعد سوم را پررنگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین از نورپردازی رنگی نیز می‌توان استفاده کرد که در این صورت رنگ موردنظر در طیفی از پررنگ تا کم‌رنگ دیده خواهد شد. در مجموع در صورتی که کسی تمایل به رنگ‌آمیزی آن داشته باشد باید پس از نصب این کار را انجام داده، ترجیحاً از رنگ‌های روشن و مات استفاده نماید.

ـ ضربه‌پذیری:

همانگونه که سرامیک و سنگ قبل از نصب آسیب‌پذیر بوده اما پس از نصب مقاوم هستند دیوارپوش‌های سه بعدی مپ‌دکور نیز پس از چسباندن به دیوار بسیار مقاوم بوده و در صورت ایجاد خط و خش، کثیفی، اثر خودکار و … با سمباده نرم ترمیم می‌شوند. سطح زیرین که پس از سمباده‌کاری دیده می‌شود همچنان صاف و صیقلی و درخشنده است و تا ته کار به همین صورت می‌باشد که این خاصیت به علت بالابردن تراکم گچ و از بین بردن تخلخل آن حاصل شده است.

ـ وزن کمتر نسبت به سنگ‌ها:

وزن هر مترمربع از این دیوارپوش‌ها ۱۸ تا ۲۱ کیلوگرم بوده و نسبت به سنگ‌ها در شرایط حجمی برابر حداقل ۴۰% سبک‌تر است. البته انواع سنگ هم برای مراکز شلوغ، پارکینگ، راه‌پله، اتاق انتظار و … بسیار مناسب هستند اما برای فضای داخل خانه که نیاز به ظرافت و گرمی گچ داریم بهترین گزینه متریال لطیف گچ ـ سرامیکی می‌باشد. از آنجایی که این محصول اصلاً خشن و زمخت نیست استفاده از آن محدود به پشت TV نشده و در هر یک از دیوارهای هال یا خواب قابل استفاده است.

ـ توپر و همگن با دیوار:

توپر بودن مزیتی است که باعث مقاومت در برابر ضربه شده همچنین ایجاد جای تمام ضمائم دیوار مانند کلید و پریز، میز LCD و اسپلیت و … را با ایجاد برش امکان‌پذیر می‌سازد. دیگر نیازی به قالب کناف دور کار هم نیست و این خود موجب صرفه‌ اقتصادی می‌گردد. برای پیچ‌کاری هم محدودیتی وجود ندارد. از آنجایی که متریال ارائه شده بسیار همگن با دیوارهای شماست به هیچ وجه احساس روکش بودن دیوار را القاء نمی‌کند و ایجاد دلزدگی نمی‌شود. به عبارتی بهتر با مپ‌دکور دیواری سه‌بعدی خواهیم داشت نه دیواری کاور شده.

ـ نصب آسان:

هیچگونه زیرسازی فلزی نیاز نیست. هر سطل چسب کاشی برای چسباندن حدود ۵ مترمربع کافیست. با اره آهن‌بر به آرامی فایل‌هایی که باید برش شوند را می‌توانید برش دهید. بنابراین اجرای آن سر و صدا یا ایجاد آلودگی ندارد.